פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כך עוזרים למתמודדים עם מוגבלות נפשית להשתלב בקהילה

   לקהילה יש תפקיד מפתח בתהליך שיקום של המתמודדים עם מוגבלויות נפשיות, בדיוק בשביל זה התפתח מודל 'תיאום טיפול' שכשמו כן הוא, מתאם ומתווך מול הקהילה. אדם שמוכשר כמתאם טיפול משמש כמטפל רגשי-שיקומי או מאמן אישי, אשר מתווך את צרכיו של המתמודד לקהילה

   כך עוזרים למתמודדים עם מוגבלות נפשית להשתלב בקהילה
   בשיתוף "עתיד חדש"

   נתחיל בשתי עובדות מרעישות - הראשונה, בני אדם הם חברתיים וקהילתיים מיסודם -השנייה, יש אנשים רבים שמתמודדים עם מוגבלויות נפשיות. אז אולי לא חידשנו לכם, אבל אם נחבר בין העובדות נגיע למסקנה חשובה במיוחד - לקהילה יש תפקיד מפתח בתהליך שיקום של המתמודדים.

   הקהילה, בעיקר הקרובה, יכולה לספק תמיכה נפשית ורשת ביטחון חשובה. בדיוק בשביל זה התפתח מודל 'תיאום טיפול' וכשמו כן הוא, מתאם ומתווך מול הקהילה. אדם שמוכשר כמתאם טיפול משמש כמטפל רגשי-שיקומי או מאמן אישי, אשר מתווך את צרכיו של המתמודד לקהילה.

   יחד עם המתמודד ובעזרת תמיכת הקהילה נבנית "תכנית שיקום" שמותאמת לכל משתקם ועוזרת לו להפוך את הרצונות שלו למטרות ברורות וישימות.

   לאחר בניית תכנית השיקום, מתאם הטיפול עוקב אחרי שלבי ביצוע התוכנית וההצלחה בהם!

   בקיצור, תכנית השיקום הופכת רעיונות אבסטרקטיים לפעולות קונקרטיות ומדידות. כתוצאה, המתמודד שנמצא בתקופה מאתגרת מצליח דרך 'תכנית השיקום' ותיאום הטיפול להגדיר מטרות, לצבור בטחון ולצאת לעתיד חדש!

   פרטים נוספים באתר הרשמי של "עתיד חדש"